czwartek, 29 września 2011

Ankieta

Soł soł soł soł ... W tym roku, w klasie szóstej szkoły podstawowej (ah ale ze mnie dzieciątko ah!) dostałem dość mało lektur, mianowicie - Hobbit, czyli tam i z powrotem, Bajki Robotów, Mały Książę, Opium w rosole orz fragmenty Balladyny, które będą w podręczniku. Myślę sobie - ah, ale to mało ah! Gdzie te słynne "Szatan z siódmej klasy", "Ten obcy" czy inne, o których tyle się słyszy? Nie mamy nawet Psa, który jeździł koleją, którego czytałem chyba w czwartej klasie i byłem nią tak oczarowany, że tylko czekałem aż będę mógł ją przeczytać ponownie i ... i nic. Więc taka ankieta dla was. Nie wiem, skąd to się u mnie wzięło, ale mam zamiar przeczytać tych lektur więcej, tyle, ile jest w programie tej szóstej klasy i te, które są warte uwagi. W ankiecie, która się pojawiła, zaznaczcie jedną z pozycji, z których ułożyłem listę najciekawszych, według mnie, lektur tego roku. Oczywiście przeczytam wszystkie z nich z listy (xd), ale ankieta pomoże mi wybrać pierwszą i tą, która pierwsza doczeka się recenzji! Więc goł  goł goł goł głosować!
WaRzA EmO MaRtYnKa ; ) ) ale szal  ; // sosna ...

5 komentarzy:

 1. ja w 6 klasie nie miałam Hobbita i tych lektur. Hobbita mam teraz w pierwszej gim. Balladynę przerabialiśmy kawałek i tyle. Tak to mieliśmy Ankę z Zielonego Wzgórza, najgorsza lektura wszech czasów. Uwierz mi na słowo albo sam przeczytaj tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Macie te lektury? my mamy takie same tylko że w pierwszej klasie gim

  OdpowiedzUsuń
 3. Ankę znam, i lubię ; ) Tak, mamy właśnie takie. I na razie powiem tyle - Hobbit rlz!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja teraz szukam Hobbita streszczenia :D
  Dam radę na polskim z tym co przeczytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oh, "ten obcy" i "Szatan z siódmej klasy",to były najlepsze lektury jakie kiedykolwiek czytałam.Chociaż "Dzieci z Bullerbyn","W pustyni i w puszczy","Krzyżacy" czy "faraon",też dawały radę :)

  OdpowiedzUsuń