sobota, 12 maja 2012

'Cień węża' 13 czerwca!Trzeci, finalny tom trylogii Ricka Riordana 'Kroniki Rodu Kane' pod tytułem Cień Węża pojawi się na półkach księgarń już 13 czerwca! Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ początkowo premiera planowana była dopiero na jesień tego roku.


Odkąd młodzi magowie Carter i Sadie Kane nauczyli się, jak postępować ścieżką starożytnych egipskich bogów, wiedzieli, że odegrają ważną rolę w przywracaniu Maat – porządku – w świecie. Nie spodziewali się jednak, że świat stanie się aż tak bardzo chaotyczny. Wąż Chaosu, Apopis, uwolnił się i grozi zniszczeniem świata za trzy dni. Magowie są podzieleni. Bogowie znikają, a ci, którzy pozostali, są słabi. Walt, jeden z najzdolniejszych uczniów Cartera i Sadie, ma przed sobą krótkie życie i już czuje, że jego siły słabną. Ziya jest zbyt zajęta opieką nad zgrzybiałym bogiem słońca Ra, żeby naprawdę pomóc. Czego może dokonać dwójka nastolatków i grupka ich jeszcze młodszych uczniów? Być może istnieje sposób na powstrzymanie Apopisa, jest on jednak tak trudny, że może kosztować Cartera i Sadie życie – nawet jeśli im sie powiedzie. Aby mieć szanse powodzenia, muszą zaufać psychotycznemu magowi, że ich nie zdradzi albo, co gorsza, nie pozabija. To zadanie jest szaleństwem. Cóż, oni są szaleni. Zabawne sytuacje, niezapomniane potwory, nieustannie zmieniająca się drużyna przyjaciół i wrogów – w Cieniu wężatempo akcji nigdy nie zwalnia; trzeci tom jest wciągającym i w pełni zadowalającym dopełnieniem trylogii Kronik Rodu Kane. Premiera 13 czerwca dzięki wydawnictwo Galeria Książki!


Notka od bloggera:
Tak, wiem, ostatnio aktywność znowu kulała, ale już niedługo dwie nowe recenzje książek 'Księga życzeń' i 'Cesarz Nihon-Ja'. Aktualnie czytam jeszcze BZRK, więc recenzja też na dniach ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz